Gelinlik Temizleme Hizmetleri

Hassas kıyafetlerin temizlenmesi ve korunması, dikkatli ve özenli yapılması gereken bir iştir. Temizlenirken dikkat edilmesi gereken bazı kıyafetler bulunur. Gelinlik, gece kıyafetleri, smokin, kürk, ipek gibi özel kıyafetler daha özen gösterilmesi, daha dikkat edilmesi gereken kıyafetlerdir.


Yıkanarak dokusunun bozulacağı bazı kumaş türleri bulunur. Bu kumaş türlerinin kuru temizleme yapılarak hijyeninin sağlanması gereklidir. Yüksek kalite ve hijyenin ön planda olduğu, yeni nesil temizlik için gelinlik kuru temizleme yaptırabilirsiniz. Gelinlik Temizlerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ev tekstilinde ve narin çamaşırların yıkanmasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Gelinlikler hassas kumaşlardır. Yıkanırken hassaslığının bozulması, yapısında değişikliğin olmaması için ıslak yıkama yerine kuru temizleme yapılabilir.


Gelinlik seçimi yaparken ne kadar düşünülüyorsa temizleme konusunda da bir o kadar hassas davranmak gerekir. Bu yüzden organik kuru temizleme işleminin yapılması en doğru tercih olacaktır.


Gelinlik kumaşın özelliğine göre yıkama yöntemi yapılmalıdır.

Yüksek ısılı suda gelinlik yıkanmamalıdır.

Üzerinde lekeler varsa ovalama, çitileme gibi işlemler yapılmamalıdır.

Çamaşır suyu asla kullanılmamalıdır.

Temizleme maddesinin suda iyice erimesine dikkat edilmelidir.

Gelinlik, düğün zamanında yoğun günün sonunda kirlenmiş olacaktır. Bu kirliliğin, lekelerin çıkarılması için makine ya da elde ıslak yıkama yerine İstanbul kuru temizleme firmamızın GreenEarth teknolojisiyle yıkanmasını tercih edebilirsiniz.


Gelinliklerin yıkanmasında önemli bir noktada üzerinde nakışların, boncukların, taşların yıpranmadan, kumaştan düşmeden doğru şekilde temizlenmesidir. Bu yüzden kuru temizleme işlemleri en doğru seçenektir.


Gelinlik üzerinde oluşacak lekelerin çıkarılması için asla ovala, çitileme ya da çamaşır suyu gibi kimyasalların kullanılması doğru değildir. Çamaşır suyu, kumaşın yapısını bozduğu gibi kumaş elyaflarının da harap olmasına neden olur.


Gelinlik temizliğinde boncuk, taş gibi aksesuarların da itinalı bir şekilde temizlenmesi gerekir. Aksesuarların yapısının bozulmaması, doğallığının gitmemesi için organik kuru temizleme işlemi yapılmalıdır.Gelinlik Saklama Koşulları Nelerdir?

Gelinlik, her genç kızın rüyası olan ve çoğunlukla saklanabilecek en önemli hatıralarından biridir. Gelinlik temizliğinin yanında aynı şekliyle saklanması da dikkat edilmesi gereken konulardandır.


Gelinlik temizleme işlemi için en doğru tercih gelinlik kuru temizleme işlemidir. Kuru temizleme sayesinde hem gelinlik kumaşının yapısı bozulmaz hem de üzerinde bulunan taş, boncuk ve farklı aksesuarların bozulması, kopması ya da deforme olması engellenmiş olur.


Tıpkı gelinlik temizliğinde olduğu gibi gelinliğin düğün öncesinde ve sonrasında da saklanması birtakım kuralların uygulanmasıyla yapılmalıdır. Gelinlik saklama koşullarına göre muhafaza edilen gelinliklerin ömrü de uzun olmaktadır.Düğün Öncesi Gelinlik Saklama Koşulları

Gelinlik, püf noktalarına dikkat edilerek saklanırsa, evladiyelik tabiriyle torunlarınızın da görmesine kadar saklama olanağı vardır.


Pamuklu kumaştan yapılan bir gelinlik, yere değmeden yüksekçe bir yere askıya takılarak muhafaza edilebilir. 

Gelinliğin boyutlarına göre bir gelinlik kılıfında yine yüksek bir yere askıda asılmalıdır.

Gelinlik üzerinde işlemeler, boncuk, taş gibi aksesuarlar varsa, bu işleme, boncuk ve taşların üzerinin bir bezle kapatılarak iç askılarından askıya asılması gerekir.

Düğünden önce ise tekrar alınan firmaya götürülerek ütülenmesi sağlanabilir.

Gelinliğin doğru şekilde saklanması ve gerektiğinde ütülenmesi için profesyonel hizmet veren İstanbul kuru temizleme firmamızdan destek alabilirsiniz. Üstelik organik kuru temizleme yapılarak daha kaliteli ve doğal yıkamanın yapılmasını ve ütüleme işlemlerinin gerçekleştirilmesini de firmamız gerçekleştirmektedir.Düğün Sonrası Gelinlik Saklama Koşulları

Düğün sonrasında gelinlik temizliği yapılıp saklama koşulları yerine getirilmelidir. Gelinlik kuru temizleme yaptırarak, gelinliğinizin doğal ve daha hijyen olmasını sağlayabilir ya da evde ıslak temizleme yaparak gelinliğinizin deformasyona uğramasına neden olabilirsiniz.


Gelinlik gibi narin kumaşlar tabi ki evde de temizlenebilir. Ancak yanlış yapılacak bir temizleme işlemi, kumaşın ve üzerindeki aksesuarların hasara uğramasına neden olacaktır.


Temizlenerek saklanacak olan gelinlikler asmadan saklamak en doğru tercihtir.

Havayı içine çekebilen büyükçe bir kutunun içine sererek gelinlik saklanabilir.

Nemden, küften ve kötü kokulardan gelinliği korumak için, naftalin ya da nem alıcı küçük poşetlerden konabilir.

Gelinliğin sararma tehlikesine karşı, belli aralıklarla havalandırılması gerekir.

Kutu içinde saklanan gelinlik, güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır.


Evde Gelinlik Nasıl Temizlenmelidir?

Birçok kişi fazla masraf olmasın diyerek gelinliğini evde temizlemek isteyebilir. Ancak gelinlik temizle işlemi, oldukça dikkat isteyen bir iştir.


Gelinliğin en fazla etek kısımları kirlenir. Yıkama yapmadan önce bez ve deterjan yardımıyla silinmeli

En fazla 30 derece sıcaklığa ayarlanan makinede hassas ayarında yıkama yapılmalı

Yıkama düşük devirde devam ettirilerek bitirilmelidir. Yıkama işlemi bitince yüksek bir yere asılarak kurutulmalı

İstanbul kuru temizleme firması olarak sizlere tavsiyemiz, evde gelinlik yıkama yerine kuru temizleme hizmetlerimizden yararlanmanızdır. Firmamız, profesyonel ve konusunda deneyimli ekibi ile gelinlik başta olmak üzere tüm hassas kıyafetlerinizin kuru temizlemesi hizmetini vermektedir.


GreenEarth teknolojisi ile yaptığımız kuru temizleme işlemlerinde Intense ve Dry Palace Kuru Temizleme , en hassas kıyafetlerinizi, özenle, doğaya ve insan sağlığına zarar vermeden temizliyoruz.Sararan Gelinlik Temizleme Yöntemi Nedir?

Uzun süre havasız kalan kıyafetler, nemli ortamdan dolayı sararmaya başlar. Gelinlikler için de aynı şey söz konusudur. Bu yüzden belli aralıklarla havalandırılması ve gerekiyorsa temizlenmesi gerekir.


Gelinliklerde sararmanın önlenebilmesi için kuru yerde saklanması gerekir. Size tavsiyemiz, gelinliklerinizi kuru bir ortamda, doğru şekilde katlanmış şekilde kâğıda sarılı olarak saklamanızdır.


Sararan bir gelinliği temizlemek için firmamızın organik kuru temizleme hizmetinden yararlanabilirsiniz. 


Gelinlik Doğru Şekilde Nasıl Katlanır?


Düğün zamanı geçtiğinde gelinliğin güzel şekilde temizlenerek saklanması gerekir. Bunun için gelinlik, temizlendikten sonra doğru şekilde katlanarak saklanmalıdır. Gelinliği iki şekilde saklamak mümkündür.


Gelinliği asarak saklamak

Gelinliği katlayarak kutu içinde saklamak

Gelinlik asarak saklanması gerekiyorsa, bunun için gelinliğin boyunda bir kılıf ya da gelinlik poşetinin bulunması gerekir. Gelinlik üzerindeki taşlar, pullar, aksesuarların korunması için üzeri, bir bezle kapatılarak gelinlik iç askılarından kuru, güneş görmeyen bir yerde askıya asılabilir.


Gelinliği kutu içinde saklamak istiyorsanız. Doğru şekilde katlanmasının yapılması gerekir. Gelinlik üzerinde boncuk işlemeleri bulunuyorsa, gelinlik ilk olarak ters çevrilmelidir. Gelinliğin herhangi bir boncuk işlemesi yoksa, ters çevirmeye gerek yoktur.


Gelinlik katlama işlemine ilk olarak etekleri yanlara doğru katlayarak başlanmalıdır. Dikdörtgen şeklinde yukarı doğru katlanan gelinlik, beden kısmı üste gelecek şekilde katlama işlemi bitirilmelidir.Gelinlik Temizleme Fiyatları Ne Kadardır?

Gelinlik temizleme fiyatları, gelinliğin cinsi, işçiliği ve gelinliğin ebatlarına göre değişkenlik göstermektedir. Kimi gelinlik straplez olabilir kimisi kuyruklu ya da büyük olabilir. Üzerindeki işlemeler, boncuk, taş gibi özel aksesuarların bakımı da gelinlik temizleme fiyatlarını etkilemektedir.


Gelinlik temizleme fiyatları için firmamızın deneyimli ekibi ile iletişime geçerek gelinlik temizleme fiyatları ve kuru temizleme fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Ekolojik Yapıyı Koru Sağlığını Koru

İnsan sağlığı ve doğanın korunması için doğru temizlik maddelerinin kullanılması gerekir. Ekolojik yapı gün geçtikçe daha kötüye gitmeye başlamışken, bizler hem insan sağlığını hem de doğanın yapısını korumak için GreenEarth teknolojisi kullanıyoruz.


Kıyafetlerinizin ya da kuru temizleme yapılacak eşyaların temizliğinde kimyasal madde kullanımı yapılmadan Intense ve Dry Palace Kuru Temizleme ürünleriyle kıyafetlerinizi en doğal haliyle temizleyerek sizlere teslim ediyoruz.


Narin ve hassas kıyafetlerinizde kaliteli, kusursuz ve profesyonel temizlik için firmamızı tercih ederek, kıyafetlerinizin ilk günkü gibi kalmasını sağlayabilirsiniz. Sadece insan sağlığı için değil doğanın yapısı da kimyasal maddeler kullanmadan temizleme işlemi yapılarak korunabilir.